Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ '96- Γ.Σ. ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Άλλη μία νίκη, την πέμπτη σε επτά αγωνιστικές του 2ου ομίλου της  Γ’ΕΣΚΑ, πέτυχαν οι άνδρες του Γ.Σ. Παλλήνης. Η ομάδα μπόρεσε να συνεχίσει την πορεία της και μέσα στην Πετρούπολη κερδίζοντας 70-84 την Ολυμπιάδα '96.

Από το πρώτο δεκάλεπτο δείξαμε τις διαθέσεις μας τρέχοντας και πιέζοντας τους αντιπάλους κάνοντας μερικά λάθη στην άμυνα αλλά καλύπτοντας το από την επίθεση. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι αμυντικές δυσλειτουργίες και τα άστοχα σουτ των παιχτών μας, έδωσαν ανάσα στους γηπεδούχους δίνοντας τους το προβάδισμα του πόντου στο ημίχρονο.

Στην συνέχεια μπήκαμε αποφασισμένοι να καθαρίσουμε το παιχνίδι από την αρχή σφίγγοντας την άμυνά μας και κάνοντας λιγότερα λάθη στην επίθεση. Ακόμα αποφασίσαμε να παίξουμε στοχευμένα, βάζοντας την μπάλα στο καλάθι, ψάχνοντας τους αιφνιδιασμούς και βρίσκοντας τα κενά του αντιπάλου.

Η ομάδα της Πετρούπολης κατά την γνώμη μου, είναι μια ομάδα σκληροτράχηλη και γεμάτη από ταλέντο. Η θέση της στην βαθμολογία αδικεί την εικόνα της ομάδας αυτής. Επόμενο ματς τη Παρασκευή 30/11 στης 21:15 εντός έδρας απέναντι στον Χαραυγιακό.

Δεκάλεπτα: 19-25, 22-15, 13-20, 16-24

Ολυμπιάδα '96 (Μαζιάνης): Δήμου, Πάσχος 15(4), Καραγιάννης, Ζαβαντής 17(1), Ξενοφός 9(1), Κουμπουρός 8, Παλάσκας 6, Στουμπής 11, Δουβέας 2, Νεστοράτος 2.

Γ.Σ Παλλήνη (Τελάκης, Φρέρης): Σαχάς Γιωρ 3, Λάππας 3(1), Σολδάτος 7(1), Βουλουμάνος 17, Κουρτέσης, Δολιανίτης 13, Σαχάς Γιαν 8, Τσίγκανος 11, Αγγελής, Τσίτουρας 5, Σαμπάνης 2, Γωγούλης 15.