Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Γ.Σ. ΠΑΛΛΗΝΗ - Γ.Σ. ΚΕΡΑΤΕΑΣ 73-55

Τη τρίτη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχαν οι άνδρες του Γ.Σ Παλλήνης, που κέρδισαν 73-55 την Κερατέα, εντός έδρας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά και για τις δύο ομάδες, παίζοντας καλά στην επίθεση, αλλά όχι και τόσο στην άμυνα. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 22-19. Στο δεύτερο δεκάλεπτο σφίξαμε την άμυνα κρατώντας τους φιλοξενούμενους στους 9 πόντους, αλλά στη επίθεση δεν είχαμε την ανάλογη παραγωγικότητα που έπρεπε.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν την σκληρή άμυνα υπό την ανέχεια των αρμόδιων, αλλά δεν μπόρεσαν να κάνουν το κάτι παραπάνω από την ομάδα μας. Συνεχίσαμε με υπομονή να γυρίζοντας την μπάλα και ευστοχώντας στα κρίσιμα σουτ. Δείξαμε βελτιωμένο πρόσωπο στις βολές και στην αμυντική μας λειτουργία δίνοντάς μας 18 πόντους διαφορά .

Επόμενο ματς εκτός έδρας με ΑΕΚ Περιστερίου την Παρασκευή 9/11.

Δεκάλεπτα: 22-19, 15-9, 19-17, 17-10.

Γ.Σ Παλλήνη (Τελάκης, Φρέρης): Παπαδόπουλος, Λάππας 12(4), Σολδάτος 10, Βουλουμάνος 16, Νικηταράς 5, Δολιανίτης 7, Σαχάς 12, Τσίγκανος 1, Αγγελής 2, Τσίτουρας 5, Σαμπάνης, Γωγούλης 3.

Γ.Σ Κερατές (Πλαγιαννάκος): Λαομοδέτης 1, Γκούμας 6, Παπαγιάννης 10(2), Γιαλέλης 11(1), Κατσίκης 2, Σκλέπας 2, Πολίτης 3, Γκίκας 7(1), Πασχαλίδης 8, Δαραμούσκας, Μητρογιάννης