Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2012

ΕΚΑΛΗ - Γ.Σ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 68-72

Επιστροφή στις νίκες από την ομάδα μας εκτός έδρας απέναντι στην ομάδα της Εκάλης.

Από την αρχή του παιχνιδιού δείξαμε ότι το θέλαμε πιο πολύ και ήμασταν σοβαροί. Βάλαμε την μπάλα μέσα στο καλάθι και όταν χρειάστηκε πήραμε και τα ξεμαρκάριστα σουτ. Στα πρώτα 2 δεκάλεπτα δεν μπορούμε να πούμε ότι απειληθήκαμε από τους γηπεδούχους, παρα μόνο στα τελευταία 3 λεπτά του δευτέρου δεκαλέπτου, όπου χάσαμε το προβάδισμά 13 πόντων μετά από βροχή τριπόντων, τελειώνοντας στο 34-34.

Αυτό φάνηκε στην συνέχεια να μας πεισμώνει και να μας κάνει να σοβαρευτούμε και να παίξουμε άμυνα, χτίζοντας μια διαφορά 8 πόντων μέχρι τα τελευταία λεπτά . Δίνοντας την ψυχή μας στην άμυνα και δείχνοντας την κατάλληλη ωριμότητα στα κρίσιμα σημεία, δεν επιτρέψαμε στους γηπεδούχους να βρούνε τον ρυθμό τους. Βέβαια αυτό έγινε γιατί άφησαν και τις δύο ομάδες να παίξουνε αντρικό μπάσκετ.......... Στο τέλος οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ανατρέψουν το σκορ, χωρίς αποτέλεσμα.  Βελτίωση χρειαζόμαστε ακόμα στην άμυνα απέναντι σε παίχτες σαν το Νο 8. Πλέον τα κεφάλια πρέπει να μπουν μέσα και να δείχνουμε τον ανάλογο ζήλο σε κάθε παιχνίδι.

Επόμενο ματς ενός έδρας απέναντι στην Κερατέα, την Παρασκευή 2/11 στης 21:15 όπου χρειαζόμαστε την ενίσχυση της ομάδας με την παρουσία του κόσμου της.

Δεκάλεπτα: 11-20, 23-14, 15-20, 19-18

ΑΟ Εκάλη (Σγουρός): Καλδής 4, Πουλάκης 2, Χρόνης 9, Κρυσός 6(1), Θάνος 19(1), Καναβός 5(1), Μορφονιός 8(1), Παπαδήμας 4(1), Νιωτάκης 7, Ευσταθόπουλος 2.

Γ.Σ Παλλήνη (Τελάκης, Φρέρης): Παπαδόπουλος, Λάππας 5(1), Σολδάτος 13(1), Βουλουμάνος 10, Νικηταράς 8, Δολιανίτης 5, Σαχάς 8, Τσίγκανος 7(1), Κουρτέσης, Τσίτουρας 2, Σαμπάνης, Γωγούλης 14.