Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Γ.Σ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 76-83

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, του δεύτερου ομίλου της κατηγορίας, η ομάδα μας έχασε 76-83 από τον ΑΟΚ Χαλανδρίου, εντός έδρας, σ’ ένα παιχνίδι που είχε αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά σε σκορ, με τους παίκτες μας να είναι συνεχώς μπροστά αλλά να μην μπορούν να αυξήσουν τη διαφορά, λόγω της ευστοχίας των φιλοξενούμενων,( Νο 8 και Νο 9), αλλά και της βοήθειας των φάουλ...... Αρκετά δόθηκαν κατά της ομάδας μας και λίγα υπέρ. Το ημίχρονο μας βρήκε να προηγούμαστε 43-40.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, δεν είχαμε την απαιτούμενη συγκέντρωση ως ομάδα, με αποτέλεσμα να αλλάξουμε τα σχήματα μας, αφού αρκετοί παίχτες μας είχαν φάουλ. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να χτιστεί μια διαφορά 13 πόντων υπέρ των φιλοξενούμενων. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δείξαμε χαρακτήρα, προσπαθώντας να γυρίσουμε το παιχνίδι, φτάνοντας την διαφορά στους -3, αλλά κάτι δεν μας άφηνε να κάνουμε την ολική ανατροπή... Τελικό αποτέλεσμα 76-83 με αρκετά παράπονα.....

Επόμενο παιχνίδι την Παρασκευή 26/10/2012 με την Εκάλη εκτός έδρας στο γήπεδο της Πολιτείας

Γ.Σ Παλλήνης (Τελάκης, Φρέρης): Παπαδόπουλος 5(1), Αγγελής, Σολδάτος 10, Βουλουμάνος 14, Νικηταράς 9, Δολιανίτης 6, Σαχάς 5(1), Τσίγκανος 4, Κουρτέσης 4, Τσίτουρας 8 (2), Σαμπάνης 4, Γωγούλης 7.

ΑΟΚ Χαλανδρίου (Δεσίπρης, Γιαννάκης): Αρσένης 2, Ανδρουλάκης 5(1), Βασιλάκος 2, Σιδερίδης 30(5), Δημητριάδης 24, Κολοκυθάς 7(1), Ξύδης 7, Γκόλιας, Φύτρος, Αμπελάς 7, Μπατάκης.