Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012

Α.Ε.Κ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Γ.Σ. ΠΑΛΛΗΝΗ

Απώλεια βαθμών είχαμε την Παρασκευή στο κλειστό γήπεδο "Δίδυμα" για την ομάδα μας από την ΑΕΚ Περιστερίου.

Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά δείχνοντας στους γηπεδούχους ότι θέλουμε το παιχνίδι περισσότερο. Όμως τα λάθη και η αστοχία μας, δεν μας αφήνανε να ξεφύγουμε αρκετά στο ματς. Φορτωθήκαμε γρήγορα με φάουλ και σε συνδυασμό με την έλλειψη φωτεινού πίνακα, το έργο μας γινότανε όλο και ποιο δύσκολο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν μουδιασμένοι και με χαμηλή παραγωγικότητα πόντων στην επίθεση. Δεν βάλαμε την μπάλα μέσα στην ρακέτα και έτσι οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αστοχία μας. Εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη αλλά και την έλλειψη ζήλου στην άμυνα. Σε γενικές γραμμές έδειξαν ότι ήθελαν το ματς πιο πολύ. Έτσι το ματς πήγε στον πόντο και έγειρε προς τους γηπεδούχους με τελικό σκορ 66-62.

Επόμενο ματς εντός έδρας την Παρασκευή 16/11 21:15 απέναντι στην ομάδα του Οδυσσέα Γαλατσίου.

Δεκάλεπτα: 12-17, 19-19, 14-11, 21-15

ΑΕΚ Περιστερίου(Κωστόπουλος): Πάληος 23(1), Αναγνωστόπουλος, Αλεβιζάκης, Μητσόπουλος 23(1), Ακουμιανάκης 4, Κουβαράς, Κουβάρης 3, Καφαντάρης 7(1), ουμπλάρης 2, Μιχόπουλος 2

Γ.Σ Παλλήνη (Τελάκης, Φρέρης): Λάππας 3(1), Σολδάτος 18(1), Βουλουμάνος 13, Νικηταράς 1, Δολιανίτης, Σαχάς 16, Τσίγκανος 3, Αγγελής 2, Τσίτουρας 4, Σαμπάνης 2, Κουρτέσης.