Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2011

Γ.Σ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (5/11/2011)

Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι για την ομάδα μας, δεν μπορέσαμε να πάρουμε την 3 συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, χάνοντας με 61-65 από την ομάδα των Γλυκών Νερών.

Σε όλο το πρώτο ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού (27-23) παρόλη την πολλή μεγάλη αστοχία των παιχτών μας κάτω από το καλάθι. Τα λάθη μας είχαν μειωθεί αισθητά σε σχέση με το προηγούμενο ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πιό αποφασισμένοι και παίζοντας στοχευόμενα, προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα μέτρα τους. Η αστοχία από μέρους μας συνεχίστηκε ενώ συνοδεύτηκε από αρκετά λάθη και κακές επιλογές. Ο αγώνας στιγματίστηκε από τα ΠΕΝΤΕ αντιαθλητικά σφυρίγματα εις βάρος της Παλλήνης και τις 2 τεχνικές ποινές στον πάγκο. Μετά από όλα αυτά, δεν θα μπορούσαμε να περιμένουμε κάτι άλλο από την ήττα. Τα ποσοστά μας σε όλο το παιχνίδι ήταν τραγικά (14/56  2ποντα και 2/7  3ποντα).

Επόμενο ματς με τον Μαραθώνα εκτός έδρας την Παρασκευή 11/11.