Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2011

Γ.Σ.ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (ΠΑΙΔΙΚΟ - ΕΦΗΒΙΚΟ)

Νίκη και για τις δύο ομάδες μας 42-35 (παιδικό) και 57-49 (εφηβικό) απέναντι στο γειτονικό σύλλογο του Γέρακα.
Η παιδική μας ομάδα ξεκίνησε δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο και τελείωσε το ημίχρονο με το σκορ 26-14.Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο μειώνοντας το σκορ, αλλά δεν χάσαμε ποτέ τον έλεγχο του παιχνιδιού καταλήγοντας στο 42-35. Πολύ καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες που άφησαν όλους τους θεατές ευχαριστημένους
Στο παιχνίδι του εφηβικού, στερηθήκαμε τις υπηρεσίες των Τσίγκανου (διάστρεμμα) και Σιντόση (προσωπικούς λόγους) αλλά οι υπόλοιποι παίχτες αναπλήρωσαν τα κενά τους.
Με ομαδική δουλειά και συνοχή (κάτι που ακόμα δεν έχουμε δει πολύ φέτος), παλέψαμε το παιχνίδι μέχρι τέλους. Έγιναν πολλές λάθος πάσες και δεχτήκαμε πολλά κλεψίματα  κρατώντας την ομάδα του Γέρακα στο παιχνίδι. Το ματς πήγε πόντο πόντο, ανεβάζοντας την αδρεναλίνη στα ύψη. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως με υπομονή, σωστές επιλογές και κατά κύριο λόγο καθαρό μυαλό, έφτασε η διαφορά στους 8 πόντους.
Επόμενο ματς σε 15 μέρες (5/11/11, ώρα 19:30 παιδικό και 20:45 εφηβικό) εκτός έδρας, απέναντι στον ΑΟΚ Χαλανδρίου.