Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2011

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - Γ.Σ. ΠΑΛΛΗΝΗΣ: 62-56 (10/11/2011)

Ντέρμπι αυτήν την αγωνιστική με την Παλλήνη να φιλοξενείται από την ομάδα του Μαραθώνα.
       Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας  απέδωσε τα μέγιστα ακολουθώντας το πλάνο , παίζοντας καλή άμυνα και επίθεση,  με καλή κυκλοφορία της μπάλας  και σωστές επιστροφές. Η εικόνα αυτή όμως άλλαξε προς το τέλος του ημιχρόνου καθώς δε μας έβγαιναν τα σουτ και έγιναν τρία συνεχόμενα λάθη, τα τελευταία δευτερόλεπτα, που έδωσαν το προβάδισμα στους γηπεδούχους.(33-30   1ο ημίχρονο)
       Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο αυξήθηκαν τα λάθη (15 στο δεύτερο ημίχρονο συνολικά),ενώ  δεν μπορούσαμε να τρέξουμε εύκολα και να αντιμετωπίσουμε το pick and roll του Μαραθώνα. Αντιμετωπίσαμε όμως τους 2 ψηλούς (Δαγκλή Νο 18 και Φάρκωνα Νο 19) αλλά οι 2 περιφερειακοί (Μπούσουλας Νο 10 και Χαμηλοθωρής Νο 17) βρέθηκαν σε καλή μέρα και διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.(62-56)
Η εικόνα της ομάδας μας βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο ματς αλλά αυτό  δεν ήταν αρκετό για να πάρουμε την 3 νίκη μας. Τα στατιστικά σε αυτό το ματς ήταν: Βολές (6/17), 2π (23/41), 3π (1/10) και 19 λάθη. Επόμενο ματς  Παρασκευή 18/11 21:00 εντός έδρας απέναντι στον Θορικό Καλυβιών.