Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2011

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-Γ.Σ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (ΠΑΙΔΙΚΟ - ΕΦΗΒΙΚΟ)

ΠΑΙΔΙΚΟ 2011-2012
Κακό παιχνίδι για τους Παίδες μας απέναντι στον  ΑΟΚ  Χαλανδρίου αφού έχασαν     με 50-42. Η ομάδα μας  δεν προσπάθησε στο παιχνίδι, δείχνοντας μια πολύ κακή εικόνα, ενώ φάνηκε να φοβάται το «σκληρό» παιχνίδι των γηπεδούχων.
 Με λάθος επιστροφές και άσχημες επιλογές  βρεθήκαμε στο τέλος του 1ου ημιχρόνου πίσω με 5 πόντους (μόνο) και αυτό γιατί  ο ΑΟΚ  έχανε τις ευκαιρίες που του παρουσιάζονταν. Στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι  εκμεταλλεύτηκαν  την αδράνεια της ομάδας μας με  τελικό αποτέλεσμα 50-42.
ΕΦΗΒΙΚΟ 2011-2012
Η Εφηβική Ομάδα έφερε το ροζ  χαρτί πίσω μιας και όλοι όσοι ήταν στο γήπεδο δώσανε την ψυχή τους. Είχαμε λάθη, αλλά με σωστές επιστροφές και στοχευόμενες ενέργειες, μπορέσαμε να παρουσιάσουμε μια καλή  μπασκετική εικόνα. Όλοι διακριθήκαν στο ματς αυτό, παρόλα τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν (τραυματισμοί και απουσίες).Τελικό αποτέλεσμα 41-53
Επόμενο παιχνίδι το ερχόμενο Σάββατο 12/11 εντός έδρας με την Ολυμπιάδα Παπάγου (16:30 παιδικό, 17:45 εφηβικό)