Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2012

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - Γ.Σ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (ΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΟ)

Ιδανικό ξεκίνημα για την ομάδα του παιδικού που πίεσε και έβαλε εύκολα καλάθια στην αρχή, αλλά από τα μέσα του 2ου δεκαλέπτου έχασε το ρυθμό και τις ισορροπίες. Στο 3ο  δεκάλεπτο η πίεση των γηπεδούχων απέδωσε καρπούς και κατάφεραν να κλέψουν αρκετές εύκολες μπάλες. Στα τελευταία δέκα λεπτά δείξαμε χαρακτήρα και μειώσαμε διεκδικώντας τη νίκη μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα. Τελικό αποτέλεσμα 42-40 υπέρ της Ολυμπιάδας Παπάγου.

Στο Εφηβικό είχαμε την εύκολη επικράτησή μας έναντι στην αντίστοιχη ομάδα της  Ολυμπιάδας Παπάγου. Από την αρχή του παιχνιδιού δείξαμε τις δυνατότητές μας και ότι αδικούμε τον εαυτό μας με τη μέχρι τώρα βαθμολογική κατάταξή μας. Το παιχνίδι δε χρήζει σχολιασμού μιας και οι καλές ομάδες φαίνονται στα δύσκολα παιχνίδια…. Σκορ αγώνα      37-73.

Επόμενο παιχνίδι και των δύο ομάδων  Κυριακή  12/2 στο ανοιχτό γήπεδο του Πολύδροσου.