Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

ΑΟ ΚΩΦΩΝ - Γ.Σ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (ΚΥΠΕΛΛΟ)

Πρώτη νίκη για την σεζόν 2014-2015 για την αντρική ομάδα στο γήπεδο του Ρουφ, απέναντι στην ομάδα των Κωφών.
Πρώτο ημίχρονο κολλούσαμε στην επίθεση αλλά και στην άμυνα δεν μπορούσαμε να συνεργαστούμε. Έγινε προσπάθεια, αλλά δεν απέδιδε καρπούς. Σκορ ημιχρόνου 37-29.
Στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας άμυνα και βάζοντας διάθεση και κορμιά, μπορέσαμε να σφίξουμε στον τομέα αυτό. Σε γενικές γραμμές βελτιώσαμε την εικόνα μας και έτσι μπορέσαμε να πάρουμε το πρώτο ροζ χαρτί. Τελικό σκορ 53-58.
Οι πόντοι μας:
Γ.Σ Παλλήνη (Τελάκης): Γυφτοκώστας 12, Λάππας 2, Φωτίου 1, Κολοβός Φ. 4, Παπαδόπουλος, Δολιανίτης, Πλαγιαννάκος 24(1), Δεδούσης 4, Πανταζής 4, Αγγελής, Ζαγόρας, Γωγούλης 7.

Επόμενο παιχνίδι την Παρασκευή 19/9 εντός έδρας 21:30 με τον νικητή ΜΕΝ Ιλίου-Κρόνος Γέρακας