Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

Γ.Σ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟΚ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (ΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΟ)

Με νίκη έκλεισε και αυτή η αγωνιστική για τις ομάδες του Παιδικού και Εφηβικού.
Πιό αναλυτικά, οι Παίδες είχαν ένα πολύ κακό ξεκίνημα καθώς στο 1 ημίχρονο ήταν εντελώς εκτός κλίματος.Πολλά τα λάθη, ασυντόνιστες κινήσεις και έλλειψη συνεργασίας.Στο 2 ημίχρονο η άσχημη εικόνα άλλαξε μετά από επιπλήξεις και προχωρήσαμε σε οργανωμένες επιθέσεις με σκέψη και χωρίς πολλά λάθη αυτή τη φορά.Σκορ αγώνα 47-40.

Ο αγώνας του Εφηβικού ξεκίνησε δυναμικά και με πολύ όρεξη.Μας χαρακτήρισε δημιουργικότητα και έμπνευση στις επιλογές αλλά και αποτελεσματικότητα κατά το 1 δεκάλεπτο. Αυτό όμως άλλαξε εντελώς στο 2 δεκάλεπτο αφού μεταλλαχθήκαμε σε τραγωδία.Τι μπορεί κανείς να πει για τους ΜΟΛΙΣ 5 πόντους που σημειώσαμε έναντι στους 18 που δεχθήκαμε,τα συνεχόμενα λάθη και το πούλημα της μπάλας; Στα επόμενα 20 λεπτά φαίνεται ότι αντιληφθήκαμε σχετικά έγκαιρα ότι μας πήρε η κάτω βόλτα, και με πιο μελετημένες επιθέσεις,διεκδικήσεις της μπάλας και πιο σοβαρή άμυνα παλέψαμε το παιχνιδι και τελικά το πήραμε με 4 πόντους διαφορά.Σκορ αγώνα 49-45.

Επόμενος αγώνας 4-2-12  εκτός έδρας με την Ολυμπιάδα Παπάγου.