Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Γ.Σ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΙΔΙΚΟ - ΕΦΗΒΙΚΟ)

«Γειτονικό»  ντέρμπι ανάμεσα στο Γ.Σ Παλλήνης και στον Άγιο Νικόλαο Παιδικό και Εφηβικό.

Στο Παιδικό δείξαμε από την αρχή ότι έχουμε βελτιωθεί, μιας και αντιμετωπίσαμε την πίεση που μας ασκήθηκε από τα πρώτα λεπτά. Προσπαθήσαμε να περιορίσουμε το Νο 10 του Αγίου Νικολάου όσο μπορούσαμε  χρησιμοποιώντας πολλές βοήθειες. Από το πρώτο μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο  παίζαμε έξυπνα και ήμασταν κοντά στο σκορ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως πέσανε οι ασφάλειες αφήνοντας την αντίπαλη ομάδα να σκοράρει με κλεψίματα μετά από τα πολλά λάθη μας. Έτσι το σκορ έληξε 48-74

Ο αγώνας του Εφηβικού ήταν ένα ντέρμπι. Οι παίχτες και των 2 ομάδων είχαν άφθονο πάθος και ενέργεια κάνοντας το ματς πολύ όμορφο. Προσπαθήσαμε και καταφέραμε να περιορίσουμε τους πόντους που δεχόμαστε στην άμυνα και στην επίθεση να παίζουμε με μυαλό και ομαδικότητα. Λάθη κάναμε αλλά όχι τόσα πολλά που να μας στοιχήσουν το παιχνίδι. Έτσι μπορέσαμε να κερδίσουμε  κάνοντας την αντίπαλη ομάδα να υποπέσει στην πρώτη της ήττα με 65-63.

Επόμενος αγώνας του παιδικού απέναντι στην Τούφα 16:30 και το εφηβικό έχει ρεπό.