Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2015

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ -Γ.Σ ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Η πρώτη νίκη για την ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑ επιτεύχθηκε την περασμένη Πέμπτη στο κλειστό γήπεδο του Παπάγου.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλά στο ματς και είχαν προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα της πρώτης περιόδου, με μια διαφορά που έφτασε στους 4 (15-19)

Στην δεύτερη περίοδο, μέχρι το 16’ οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με την φιλοξενούμενη να είναι μπροστά με οκτώ. Σε εκείνο το σημείο με ένα μικρό ξέσπασμα των γηπεδούχων  έκλεισε το ημίχρονο στο 40-43.

Η Παλλήνη διατήρησε μια σταθερή διαφορά στο μεγαλύτερο μέρος της 3ης περιόδου, φτάνοντας την στο τέλος σε διψήφια διαφορά παίζοντας πάρα πολλή καλή άμυνα (50-61) .

Η Ολυμπιάδα Παπάγου εξαπέλυσε την αντεπίθεση της με διάφορους τρόπους, πιέζοντας και παίζοντας σκληρά μέχρι το σημείο του αντιαθλητικού υπό την ανέχεια των διαιτητών. Όμως η εμπειρία και η ψυχραιμία των φιλοξενούμενων μπόρεσε να δόση τον πρώτο ροζ φύλλο για την φετινή σεζόν σε όλες τις συνθήκες.

Επόμενη αγωνιστική μας βρίσκει εκτός έδρας 22/10 21:30 απέναντι στον ΟΚΑ Μεσόγεια

Τα δεκάλεπτα: 15-19, 40-43, 50-61, 71-74

Ολυμπιάδα Παπάγου (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Τεχλικίδης 24(4), Μαντζούνης 12(4), Κωστάκης 2, Κοτσολέτης 8(2), Βίτσος 2, Παλαιοκρασσάς 9(1), Μελισσάρης 7(1)

Γ.Σ Παλλήνη (Τελάκης, Καρακατσάνης): Γωγούλης 6, Λάππας, Ατσάλης, Βουλουμάνος 11, Κολοβός Γ 4, Κατσογιαννός 2, Πλαγιαννάκος 16(4), Δεδούσης 10, Κουτσώνας 5(1), Οικονόμου, Παπαδόπουλος, Γυφτοκώστας 19(2)