Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2012

Γ.Σ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας εντός έδρας με την Ροδόπολη. Η νίκη αυτή, μας έφτασε στο ρεκόρ 7 νίκες - 4 ήττες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο δείξαμε τι θέλουμε μέσα στο γήπεδο και με την υπομονή προσπαθήσαμε να επιβάλουμε τον ρυθμό μας. Οι αντίπαλοι μας αργήσαμε να μπουν στο γήπεδο μιας και στήσανε την άμυνά τους 1-3-1 ζώνη απο τα αποδυτήρια, με την οποία παίξανε ευλαβικά για 40+ λεπτά (βάζοντας μέσα και τα τάιμ άουτ!!!) Στην επίθεση με σωστές επιλογές και ευστοχώντας σε μακρινά σουτ, είχαμε προβάδισμα 11 πόντων στο ημίχρονο 43-32 παρόλο τα παιδαριώδη λάθη που κάναμε δίνοντας την μπάλα στους φιλοξενούμενους.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου αργήσαμε να μπούμε στο παιχνίδι, γιατί νομίζαμε ότι το ματς θα τελείωνε εύκολα. Έτσι λίγο η ευστοχία των αντιπάλων, λίγο τα λάθη τα δικά μας, και λίγο η βοήθεια από τον έκτο παίχτη, έβαλε τους φιλοξενούμενους μέσα στο παιχνίδι. Όμως η αποφασιστικότητα, η υπομονή και το καθαρό μυαλό, ήταν τα στοιχεία που μας έδωσαν στο τέλος το θετικό αποτέλεσμα  69-64.

Τέλος 2012 με νίκη, όλα καλά. Επόμενο ραντεβού 11/01/2013 Παρασκευή εκτός έδρας με τον Κρόνο Γέρακα.

Καλή Χρονιά με Υγεία και με Επιτυχίες!!!!!!!!!!!

Δεκάλεπτα: 24-18, 19-14, 11-18, 15-14

Γ.Σ Παλλήνη (Τελάκης, Φρέρης): Νικηταράς, Λάππας Γιαν 2, Σολδάτος 8, Βουλουμάνος 15, Σαχάς Γιωρ, Δολιανίτης 4, Σαχάς Γιαν 17(2), Ξυλογιαννόπουλος 2, Κουρτέσης 12(1), Τσίτουρας 3, Σαμπάνης, Γωγούλης 6.

Ροδόπολη (Βουζούλιας, Τσελέπης): Μπούσι 25, Ξάνθος 5, Πριάρης, Λέκκας 6, Αλιμπέρτης, Γυμνόπουλος 5, Αποστολάκος 15, Δαρδαμάνης 6, Βαμβακάς