Ο Δικτυακός τόπος συνάντησης μας

Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2013

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - Γ.Σ. ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Δυνατό παιχνίδι είχαμε αυτήν την αγωνιστική εκτός έδρας, μεταξύ  ΑΟΚ Χαλανδρίου και Γ.Σ. Παλλήνης. Από την αρχή o στόχος ήταν να βελτιώσουμε την αγωνιστική πειθαρχία και εικόνα μας σε σχέση με τα 2 τελευταία παιχνίδια.

Στο πρώτο δεκάλεπτο μπήκαμε δυνατά και δείξαμε τις διαθέσεις μας βάζοντας την μπάλα μέσα και κάνοντας καλή ομαδική δουλεία στην επίθεση. Αντίθετα στην άμυνα δείξαμε μια κάποια σχετική διάθεση αλλά οι ατομικές άμυνες  και οι αλληλοβοήθειες, δεν απέδωσαν. Αυτά φάνηκαν πιο πολύ στο δεύτερο δεκάλεπτο που δεχτήκαμε 24 πόντους, χάνοντας μια μικρή διαφορά που είχαμε αποκτήσει από την αρχή. Τέλος ημιχρόνου 38-32.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Χαλανδρίου πήρε κάποιες καλές επιθέσεις δίνοντας την μπάλα στο Νο 9 αρκετές φορές, αφού κατασκήνωνε ....... μέσα στη ρακέτα. Εμείς δεν το βάλαμε κάτω, παίζοντας καλές άμυνες και γυρίζοντας την μπάλα σωστά και γρήγορα , μπορέσαμε να μειώσουμε την διαφορά στους 5 πόντους. Λίγο τα λάθη στις πάσες μας και λίγο η ψυχραιμία των φιλοξενούμενων, βρήκε τους γηπεδούχους να κερδίζουν 70-61.

Το ματς αυτό μας έδειξε ότι έχουμε σφυγμό,βάζουμε τις κακές εικόνες  πίσω και παλεύουμε τα ματς, ψάχνοντας  την νίκη με άλλη ψυχολογία.

Επόμενο ματς 8/2 εντός έδρας με τους πρωτοπόρους Εκάλη στης 21:15.

Δεκάλεπτα: 14-18, 24-14, 18-13, 14-16

ΑΟΚ Χαλανδρίου(Γιαννάκης): Αρσενίδης 10(1), Ανδρουλάκης 4, Βασιλάκος 2, Σιδερίδης 10, Δημητριάδης 13, Κολοκυθάς 11(1), Σταυρίδης 3(1), Φυτρός 9, Μπατάκης 8.

Γ.Σ Παλλήνη (Τελάκης, Φρέρης): Αγγελής, Λάππας 2, Σολδάτος 1, Βουλουμάνος 15, Σαχάς Γιώργ 2, Δολιανίτης 3(1), Σαχάς Γιαν 10(1), Τσίγκανος 14, Κουρτέσης, Τσίτουρας 9, Σαμπάνης, Γωγούλης 5